U19: Tigrovi osvojili Kup

Finale Kupa Beograda u ragbiju 13 za juniore, koje je danas odigrano na stadionu SC Inge na Zvezdari, pripalo je ekipi Dorćol Tigrova. Tigrovi su danas bili ubedljivi i slavili su sa 38-4. Tako su došli do svoje prve titule u ragbiju 13, ali i objedinili sve trofeje u konkurenciji juniora na teritoriji Beogradu u 2020 godini. Na taj način su se revanširali Partizanu, za prošlogodišnji poraz u istom takmičenju, kada su crno-beli slavili sa 48-12.

Tigrovi do trijumfa nisu došli tako lako, iako su već u 6 minutu esejem Stalevića došli u vodstvo od 4-0. Taj rezultat je ostao sve do 30 minuta kada je Uroš Popović postigao drugi esej za četu Stefana Nikolića. U poslednjim minutima prvog poluvremena Stefan Simović najpre postiže esej, a zatim i gol za vodstvo od 14-0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Šušak je u 40 minutu povećao prednost na 20-0. Uspeo je Partizan da u 49 minutu preko Milana Jaćimovskog smanji vodstvo Tigrova na 20-4, ali očigledno da je u završnici crno-belima, koji su ovu utakmicu odigrali samo sa 13 igrača ponestalo snage, pa su do kraja Tigrovi postigli još tri eseja i slavili ubedljivo sa 38-4.

Partizan 1953 – Dorćol Tigrovi 4-38 (0-14)

Stadion: SC Inge. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Đorđe Divić. Pomoćnici: Stefan Stamenić, Karolina Blizanac.

Poeni za Partizan 1953: esej – Milan Jaćimovski 49 min. Gol: 0/1 – Stojković

Poeni za Dorćol Tigrovi: eseja 7 – Stalević Veljko 6 i 63 min, Uroš Popović 30 min, Stefan Simović 34 i 55 min, Andrej Šušak 40 i 65 min, Golovi: 5/7 – Stefan Simović.

Partizan 1953: Đorđe Krnjeta, Enis Bibić, Andrej Marinković, Strahinja Stojiljković, Uroš Ilić, Uroš Vignjević, Igor Stojković, Aleksa Živojinović, Milan Jaćimovski, Atanas Nešić, Marko Stanković, Luka Ivanović, Igor Grabovica.

Dorćol Tigrovi: Veljko Stalević, Dobrivoje Lojanica, Ivan Nikolić, Sergej Stojanović, Mirko Berisavljević, Mateja Nedeljković, Andrej Šušak, Milan Mitrović, Andrija Kokot, Stefan Simović, Luka Nikolić, Mihailo Zdravković. Rezerve: Uroš Popović, Marko Simović, Mihailo Radević, Luka Samardžić.