Партизан повео у серији са 1-0

Данас је Купом Београда у рагбију 13 почела јуниорска сезона у рагбију 13. У првом одмеравању снага између вечитих ривала Партизана и Црвене Звезде више успеха имали су црно-бели који су убедљиво тријумфовали са 62-22 (30-12). Како се Куп Београда игра на две победе, прилику за реванш црвено-бели ће имати већ идуће суботе. У случају тријумфа Црвене Звезде играће се трећа утакмица 03.04.2016. године.

У данашњем окршају неизвесност је виђена само у првих 30-так минута. Толико времена су црвено-бели одолевали нападима Партизана, који је повео већ у 3. минуту есејем Дениса Бајрамија и голом Владимира Милутиновића. Звезда је узвратила у 9. минуту есејем а затим и голом свог капитена Рајка Трифуновића и поравнала резултат на 6-6. У 12. минуту Денис Бајрами је поново био неухватљив за одбрану црвено-белих, а Милутиновић поново прецизан за ново вођство Партизана од 12-6. Исти двојац је још једном поентирао у 16. минуту и довео црно-беле у вођство до 18-6. У 21. минуту четврти есеј за Партизан постигао је Владимир Милутиновић за сада већ осетну предност од 24-6.  Какву такву наду Звезди вратио је Рајко Трифуновић, који је постигао свој други есеј, а затим и гол на утакмици и смањио предност црно-белих на 24-12. До краја полувремена Партизан поново повећава разлику преко капитена Владимира Милутиновића, па се на одмор одлази са резултатом 30-12 за црно-беле.

6f27461b-c25b-4cdc-b4ad-792a898006eeУ другом полувремену Партизан је задржао висок темпо игре, а црвено-бели су пружили отпор према својим тренутним могућностима. Коначним резултатом од 62-22 могу бити на неки начин задовољни и једни и други. Треба истаћи да је екипа Црвене Звезде изузев Трифуновића, Гицића, Предојевића и Предраговића готово комплетно нова, и састављена од играча 1999 и 2000 годиште. За многе је ово било ватрено крштење у рагбију 13, јер су до сада играли рагби 9. Сигурно је да ће им што више утакица са вршњацима много значити, и допринети њиховом напретку. А прилику за напредак имаће већ идуће суботе.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА   62-22 (30-12)

Београд, 19.03.2016, Стадион: СЦ Инге, гледалаца: 50, судија: Славиша Зекић, делегат: Кристина Тамбурић.

ПАРТИЗАН: Петар СТАНКОВИЋ, Алекса МИЛКОВИЋ 4 поена (есеј), Владимир МИЛУТИНОВИЋ 38 поена (5 есеја 9 голова), Михајло ИЛИЋ 4 поена (есеј), Топлица РИСТИЋ, Стојан ДИМИЋ 4 поена (есеј), Лука СТОЈКОВИЋ, Стеван ИВАНКОВИЋ, Денис БАЈРАМИ 12 поена (3 есеја), Велибор КАРАНОВИЋ, Саша ЂУРИЋ, Милош ТАСИЋ, Паја ШЕВИЋ. Резерве: Вељко БУЛИЋ, Момчило ПЕТРОВИЋ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајко ТРИФУНОВИЋ 18 поена (3 есеја 3 гола) , Стефан ГИЦИЋ 4 поена (есеј), Стефан ПРЕДОЈЕВИЋ, Душан НОВАКОВ, Илија КРСТИЋ, Урош ГОЛУБОВИЋ, Никола МЛАДЕНОВИЋ, Урош ПЕТРОВИЋ, Алекса ПРЕДРАГОВИЋ, Игор ЂОРЂЕВИЋ, Самија БАЈРАМИ, Стефан ТРИФУНОВИЋ, Миша ЧУБАНОВИЋ Резерве: Лазар НИКОЛИЋ