Кадети: Дорћол освојио Првенство Београда

Дорћол освојио Првенсто Београда

Млади рагбисти Дорћола освојили су Првенство Београда у рагбију 9. Они су у суботу 19.05.2018. године на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима у финалу победили Гвоздени строј из Уба са 40-12 (24-12). Дорћол је сасвим заслужено стигао до титуле јер је био бољи од старта па све до краја утакмице. “Паукови” су већ у 3. минуту дошли у вођство есејем Алексе Јокића. Само минут касније узвратио је Гвоздени строј, преко Матеје Прокића и поравнао резултат на 4-4. Био је то први и једини пут да је резултат поравнат.

Ново вођство Дорћолу донео је у 5. минуту Матеја Недељковић, и од тог тренутка па све до последњег звиждука судије Ђорђа Дивића, “Паукови” су били стално у предности. Кључни моменат догодио се у 17. минуту првог полувремена, када је судија Дивић оправдано показао жути картон Матеји Прокићу. Дорћол је до краја првог полувремена капитализовао предност играча више постигавши два есеја, и резултатски се одлепио.

Дорћол – Гвоздени строј 40-12 (24-12)

Београд 19.05.2018. Стадион: ФК Херој Полет Јајинци. гледалаца: 50. Судија: Ђорђе Дивић (Београд). Жути Картон Матеја Прокић 17′ мин.

Поени за Дорћол: есеја 10 – Алекса Јокић 3′ и 20′ мин, Матеја Недељковић 5′ мин, Дамир Есадовић 9′ мин, Андреј Шушак 14′ и 30′ мин, Михајло Радовић 18′ и 23′ мин, Андрија Кокот 26′ и 33′ мин.

Поени за Гвоздени строј Уб: есеја 3 – Матеја Прокић 4′ мин, Ђорђе Крњета 13′ мин, Лука Ивановић 15′ мин.

Дорћол Београд: Михајло Радовић, Андреј Шушак, Алекса Јокић, Дамир Есадовић, Душан Кенђелић, Матеја Недељковић, Коста Пантос, Страхиња Цветковић, Андрија Кокот, Теодор Томић.

Гвоздени строј Уб

Гвоздени строј УБ: Урош Митровић, Лука Ивановић, Радиша Радосављевић, Радиша Митровић, Иван Митровић, Мирослав Иличић, Душан Бугарчић, Немања Варничић, Марко Митровић, Ђорђе Крњета, Матеја Прокић, Ђорђе Станковић.