Кадетима Партизана Првенство Београда

Кадети Партизана

У недељу 08.10.2017. године на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима одиграно је Првенство Београда у рагбију 9 за кадете. Турнир је одржан у предигри Првенства Балкана за сениоре, а на њему су учествовала три кллуба: Партизан, Дорћол и Црвена звезда.

Титула је припала младим рагбистима Партизана који су у финалу против Дорћола направили преокрет и на крају тријумфовали са 32-24.  Дорћол је одлично отворио финале, повео је већ у првом минуту есејем Луке Рашковића. Узвратио је Партизан преко Игора Грабовице, али само минут касније Рашковић опет доводи Дорћол у вођство овај пут од 8-4.  Партизан у 4. минуту поново изједначио резултат, а есеј је постигао Вељко Станковић. У завршници првог полувремена Дорћол долази до изразитије предности. Најпре је есеј за “Паукове” постигао Матеја Недељковић, а затим и Урош Голубовић за вођство од 16-8. Партизан у 11. минуту преко Ђорђа Крнете смањује вођство на 16-12. Када је у 12. минуту Теодор Томић постигао још један есеј за Дорћол и довео га у вођство од 20-12 чинило се да ће се тим резултатом завршити прво полувреме. Ипак до краја полувремена Партизан смањује преко Игора Грабовице, па се на одмор отишло са 20-16.

На почетку другог полувремена Дорћол је преко Душана Кенђелића поново дошао на осам поена разлике 24-16. Црно-бели тада преузимају потпуну иницијативу и до краја постижу 4 есеја: Матеја Прокић, Вељко Станковић два есеја и Игор Грабовица.

Партизан – Дорћол 32-24 (16-20)

Београд 08.10.2017, стадион: ФК Херој Полет Јајинци, гледалаца: 50, судија: Ненад Жујић (Крушевац).

Партизан: Енес БИБИЋ, Мирко ШТРБАЧКИ, Матеја ПРОКИЋ, Игор ГРАБОВИЦА, Емир АХМЕТИ, Данијел МАХМУТОВИЋ, Урош ИЛИЋ, Игор СТОЈКОВИЋ, Лука ИВАНОВИЋ, Милан ЈАЋИМОВСКИ, Ђорђе КРНЕТА, Вељко СТАНКОВИЋ.

Кадети Партизан

Дорћол: Матеја НЕДЕЉКОВИЋ, Урош ГОЛУБОВИЋ, Лука РАШКОВИЋ, Никола МЛАДЕНОВИЋ, Теодор ТОМИЋ, Душан КЕНЂЕЛИЋ, Милош МИТРОВИЋ, Михајло РАДОВИЋ, Матја РЕБ.